Dobrotárna

Naše nabídka

Používáme kvalitní a sezónní suroviny, mouky z malých mlýnů, prášek do pečiva bez fosfátů, vajíčka slepiček z volného chovu a jedeme na másle.

V naší nabídce najdete pestrou nabídku pečiva a dalších Dobrot.

Slané pečení:
Kvasové chleby pečené v peci přímo na šamotu, sázené dřevěnou lopatou vyrobenou naším dědou. Křupavé vypečené chleby pak chladnou na dřevěných mřížkách z dílny našeho pradědy. Kombinujeme různé druhy mouky, semínek, zeleniny i sýrů i kvasu. Pečeme dle různých receptur (chléb semínkový, rajčatový s čedarem, ořechový, pivní, podmáslový, bramborový, pohankový apod.).
Dále pečeme bagety, rohlíčky, focaccia, zeleninové quiche, různé druhy slaných kreker, …

Sladké pečení:
Bábovky, muffins, máslové croissanty, croissanty s čokoládou, mandlové croissanty, koláčky, buchty, cupcakes, kolekce domácích sušenek, …
V současné době se intenzivně věnujeme hrátkám s vysokoprocentní čokoládou a výsledkem jsou Pralinky belgického typu a zajímavé tabulkové čokolády.

Džemy:
Švestková Povidla, Broskvový s vanilkou, Jahoda-vanilka, Jahoda-levandule, Meruňkový, Hrušky-bílé víno, Jahoda-malina-ostružina, Jahoda-rybíz.

Sirupy bylinkové:
Mátový, Bezový, Meduňka-máta, Levandulový.

Sirupy ovocné:
Švestkový, Broskvový, Zázvorový.

Zeleninové dobroty:
Chilli thajská omáčka, Kečup sladký, Kečup pikantní, Chilli rajčatová omáčka, Nakládané chilli papričky, Nakládaná sušená rajčata s bazalkou, kapary a česnekem, Nakládaná kořenová zelenina v soli (vhodná pro dochucování polévek), Dýňová hořčice, Čalamáda.

Pečené čaje.

Paštiky, Bylinková másla, Nakládané sýry.

Každé úterý, se v rámci našeho Salátového úterý v Dobrotárně, můžete těšit na výborný salát (zeleninové, s luštěninami, s těstovinami, s masem i bez, …).
Úterní nabídku jsme rozšířili o Polévku ve skle (vývary, zeleninové polévky, polévky české i z mezinárodní kuchyně).

Naši produkci doplňují sýry, fuety, sušená šunka, sušená panenka, olivy, olivové oleje, sušená rajčata, med, pražené oříšky, speciality mexické kuchyně a spousty dalších Dobrot.
A pro celkové snoubení chutí máme připravena vína a Prosecco.

 

Naši nabídku neustále rozšiřujeme a průběžně doplňujeme.