Dobrotárna

Naše nabídka

Používáme kvalitní a sezónní suroviny, mouky z malých mlýnů, prášek do pečiva bez fosfátů, vajíčka slepiček z volného chovu a jedeme na másle.

V naší nabídce najdete pestrou nabídku pečiva a dalších Dobrot.

Slané pečení:
Kvasové chleby pečené v peci přímo na šamotu, sázené dřevěnou lopatou vyrobenou naším dědou. Křupavé vypečené chleby pak chladnou na dřevěných mřížkách z dílny našeho pradědy. Kombinujeme různé druhy mouky, semínek, zeleniny i sýrů i kvasu. Pečeme dle různých receptur (chléb semínkový, rajčatový s čedarem, ořechový, pivní, podmáslový, bramborový, pohankový apod.).
Dále pečeme bagety, rohlíčky, focaccia, zeleninové quiche, různé druhy slaných kreker, …

Sladké pečení:
Bábovky, muffins, máslové croissanty, croissanty s čokoládou, mandlové croissanty, koláčky, buchty, cupcakes, kolekce domácích sušenek, …
V současné době se intenzivně věnujeme hrátkám s vysokoprocentní čokoládou a výsledkem jsou Pralinky belgického typu a zajímavé tabulkové čokolády.

Marmelády:
Pomerančová

Džemy:
Meruňkový, Hrušky-bílé víno, Jahoda-malina-ostružina, Jahoda-rybíz, Jahoda-levandule.

Sirupy bylinkové:
Levandulový.

Sirupy ovocné:
Zázvorový, Třešňový, Meruňkový.

Zeleninové dobroty:
Nakládaná sušená rajčata s kapary, bazalkou a česnekem, Nakládaná kořenová zelenina v soli (vhodná pro dochucování polévek), Rajčatová chilli omáča, Pesto ze sušených rajčat, Dýňová hořčice, Cuketová hořčice, Nakládané chilli papričky, Kečup, Nakládané kozí rohy, Čalamáda, Chilli rajčatová omáčka.

Pečené čaje.

Paštiky, Bylinková másla, Nakládané sýry.

Každé úterý, se v rámci našeho Salátového úterý v Dobrotárně, můžete těšit na výborný salát (zeleninové, s luštěninami, s těstovinami, s masem i bez, …).
Úterní nabídku jsme rozšířili o Polévku ve skle (vývary, zeleninové polévky, polévky české i z mezinárodní kuchyně).

Naši produkci doplňují sýry, fuety, sušená šunka, sušená panenka, olivy, olivové oleje, sušená rajčata, med, pražené oříšky, speciality mexické kuchyně a spousty dalších Dobrot.
A pro celkové snoubení chutí máme připravena vína a Prosecco.

 

Naši nabídku neustále rozšiřujeme a průběžně doplňujeme.